پروژه های آماده پایتون

پروژه های آماده پایتون

مرجع کامل پروژه های آماده پایتون

  • طبقه بندی مشتریان بانک  با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی در پایتون

پایتون یکی از محبوب ترین ابزارها در داده کاوی، متن کاوی، نظرکاوی، تمامی علوم مرتبط با علم داده است. در این سری پروژه ها، مسائل مرتبط با علم داده به وسیله زبان برنامه نویسی پایتون پیاده سازی شده است.

این پروژه حاوی دیتاست حاوی اطلاعاتی مرتبط به بازاریابی مستقیم در یک موسسه بانکی در کشور پرتغال است. بازاریابی مستقیم یکی از استراتژی های بازاریابی در صنعت بانکداری است. بازاریابی مستقیم یعنی فرستادن و ارایه محصول جدید همراه با اطلاعات آن برای مشتری که میتواند با پست،پیام کوتاه ،پست الکترونیک و یا تماس تلفنی انجام شود. ویژگی این دیتاست بر اساس بازاریابی مستقیم با تماس تلفنی است که در نهایت بر مبنای شناخت مشتری هدف با توجه به اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده با ابزارهای پیش بینی در داده کاوی عمل میکند. به این صورت که تایید مشتری هدف با توجه به ویژگی هر متغیر(مشتری) که در ادامه بیان میشود انجام میشود .یعنی با روشهای پیش بینی و رده بندی در داده کاوی تایید میشود که آیا این مشتری قابلیت ایجاد سپرده بلند مدت در سیستم بانک را دارا است یا خیر ؟ و اینکه میتوان با این روش بازاریابی(تلفنی) روی این مشتری موفق شد یا خیر؟ یعنی یک سیستم تصمیم گیری)DSS روی مشتریان هدف و انتخاب روش بازاریابی و الگوهای خرید اتخاذ میشود. در واقع دیتاست با ناظر است و دارای برچسب کلاس است. این دیتاست از مجموعه پایگاه داده های دانشگاه کالیفرنیا جمع آوری شده است.متغیرها در دو نوع عددی((numerical و گسسته(nominal) تعریف میشوند. تعداد رکوردها: 4522 رکورد تعداد متغیرها: 16 ورودی : داده های مشتریان بانک 7 متغیر عددی و 9 متغیر گسسته هستند. هم چنین از مجموع 4522 رکورد 4000 رکورد متعلق به کلاس منفی و 521 تنها رکورد متعلق به کلاس مثبت هستند.

در این پروژه از این دیتاست برای پروژه طبقه بندی مشتریان بانک با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین در پایتون استفاده خواهد شد.

در این پروژه خط به خط برنامه توضیح داده شده است و برای کسانی که به دنبال انجام پروژه های مشابه نیز هستند مفید است. 

بعد از خرید این پروژه پایتون موارد زیر برای شما ایمیل می شود:

1- کد پایتون برنامه با توضیحات خط به خط

2- مجموعه داده تحقیق

3- یک فایل ورد شامل گزارش پروژه 

در این پروژه یک الگوریتم کلاسیک یادگیری ماشین برای مدل سازی و استخراج دانش مورد استفاده قرار گرفته است. هدف از این پروژه استخراج دانش خام است. برای فهم بهتر این حوزه مطالعاتی به وب سایت آکادمی داده مراجعه بفرمایید. اگر پروژه ای برای پیاده سازی در پایتون دارید با ما تماس بگیرید. 

وب سایت پروژه های پایتون وابسته به وب سایت دیتاهارت و آکادمی داده است.